Kursy MRI i TK

12-25.07.2024 - online

MRI stawów obwodowych
staw kolanowy

dr hab. n. med. Rafał Obuchowicz

Więcej informacji15-21.10.2024 - online

Diagnostyka obrazowa raka prostaty
dr n. med. Jakub Pałucki


Więcej informacji19-25.11.2024 - online

Neuroradiologia
prof. dr hab. n. med. Elżbieta Jurkiewicz
prof. dr hab. n. med. Jerzy Walecki

Więcej informacji27.11-5.12.2024 - online

Diagnostyka obrazowa miednicy
prof. dr hab. n. med. Monika Bekiesińska-Figatowska

Więcej informacji14-22.01.2025 - online

Diagnostyka TK i MR jamy brzusznej
prof. dr hab. n. med. Andrzej Cieszanowski

Więcej informacjiInformacje


Obrazowanie rezonansu magnetycznego - jako metoda bezpieczna dla pacjenta i dostarczająca najlepszych obrazów struktur anatomicznych - stało się jedną z najważniejszych technik obrazowania stosowanych w medycynie. Ponadto znaczny spadek cen aparatury MRI spowodował, że liczba szpitali wykonujących badania tą metodą ciągle rośnie.

Kursy organizowane przez CEDUS mają zapewnić wciąż powiększającej się grupie polskich radiologów dostęp do rzetelnej wiedzy dotyczącej rezonansu magnetycznego.

Uczestnicy szkoleń zyskają okazję zapoznania się w praktyce z możliwościami, jakie daje obrazowanie MR. Program kursu przewiduje bowiem nie tylko wykłady teoretyczne, ale także zajęcia praktyczne na symulacyjnych stanowiskach diagnostyczno–opisowych. Podczas interaktywnych warsztatów kursanci będą mogli wzbogacić swoją wiedzę i poszerzyć umiejętności praktyczne samodzielnie analizując różne przypadki chorób w badaniach obrazowych.

Uczestnicy kursów będę podnosić swoje kwalifikacje w zakresie:
- samodzielnej oceny badań
- planowania badań ze wskazaniem koniecznego protokołu badania i sekwencji odpowiednich  dla poszczególnych problemów diagnostycznych w badaniach konwencjonalnych, TK, MR i angiograficznych
- wyboru metody diagnostycznej, która posłuży uzyskaniu informacji klinicznych przy najmniejszym narażeniu pacjenta na promieniowanie jonizujące i zachowaniu efektywności
 

Kurs diagnostyki obrazowej – rezonans magnetyczny

Medycyna wymaga nieustannego zdobywania wiedzy i nowych umiejętności. Doskonalenie zawodowe jest obowiązkiem każdego medyka. Lekarze – bez względu na specjalizację – widzą ogromny potencjał w diagnostyce obrazowej. Jedną z najdokładniejszych metod diagnostycznych jest rezonans magnetyczny. Liczne zalety badania MRI powinny skłaniać lekarzy do pogłębienia wiedzy w tym zakresie. Jak zrobić to skutecznie? Z pomocą przychodzą kursy diagnostyki obrazowej CEDUS.

Kursy MRI dostosowane do potrzeb specjalistów

Doskonale zdajemy sobie sprawę z tego, że codzienna praca lekarzy jest niezwykle wymagająca, dlatego niełatwo wygospodarować czas na wyjazdy szkoleniowe. CEDUS oferuje kursy MRI w wygodnej formie spotkań online, dzięki czemu uczestnicy nie muszą dojeżdżać w odległe dla nich miejsce. Nauka może odbywać się w domu lub w gabinecie, a materiały można odtworzyć w dogodnym dla lekarza terminie w czasie trwania kursu.

Diagnostyka obrazowa – szkolenie przygotowane przez czołowych specjalistów

Każdy kurs MRI oferowany przez nasze centrum szkoleniowe jest prowadzony przez doświadczonego wykładowcę. Prowadzący dzielą się swoją wiedzą i dają niepowtarzalną okazję do wspólnej interpretacji badań MRI. Uczestnicy kursów diagnostyki obrazowej uczą się u najlepszych specjalistów w danej dziedzinie.

Do kogo kierowana jest oferta CEDUS?

Badanie MRI jest badaniem bezpiecznym i nieinwazyjnym. Coraz większa dostępność rezonansu magnetycznego sprawia, że poszerzanie wiedzy w zakresie diagnostyki obrazowej staje się koniecznością dla lekarzy wielu specjalności. Szkolenia organizowane przez Centrum Edukacji Obrazowej CEDUS kierowane są szczególnie do radiologów, ortopedów, internistów, chirurgów i ginekologów. Oferowane przez nas kursy MRI dotyczą jamy brzusznej, miednicy, prostaty oraz stawów obwodowych kończyny górnej i dolnej.

Zainwestuj w swoją karierę – wybierz kursy MRI

Aktualna wiedza z zakresu diagnostyki obrazowej jest konieczna w codziennej pracy lekarza – znacząco wpływa na trafność rozpoznania, a w konsekwencji na leczenie pacjenta. Nie bez znaczenia pozostaje fakt, że za udział w każdym kursie oferowanym przez CEDUS uczestnicy otrzymują punkty edukacyjne. Informacja o ilości przyznawanych punktów widnieje pod programem każdego szkolenia. Zapoznaj się z tematyką nadchodzących kursów MRI i zarejestruj się już dziś!

Książki